Cestujte s domečkem na kolečkách

Dovolená, každý má jinou představu, jak ji prožít. Pokud žijeme v páru, tak buď máme, v ideálním případě, stejné představy nebo volíme kompromisy. Ale dnešní doba nabízí takovou spoustu možností, že sladit dohromady dvě docela protichůdné představy nebývá problém. I na horách si lze užívat wellness a u moře se dá jezdit na kole.

Patříte k dobrodruhům, kteří svou dovolenou procestují? Nemyslíme cestováním, že doletíte někam k moři, tak se vyplácnete na pláž, občas se opláchnete v moři a po týdnu se opálení či spálení vrátíte zpátky.

Poznávat krásy České republiky cestováním v karavanu, s přespáváním po kempech nebo tábořištích, to pravda neocení každý. Ale ten, kdo tohle rád má prožije rozhodně zajímavější dovolenou. A nemusí zůstat u České republiky. Každý známe, přinejmenším z vyprávění, ty aktivní holandské důchodce, kteří v karavanech sjezdí přes léto celou Evropu.

karavany

Blíží se léto a začínáte plánovat dovolenou? Pokud jste milovníci karavanů, určitě začnete jezdit prstem po mapě.

Dovolená v karavanu má řadu výhod. Vezete si všechno sebou a pokud se vám na nějakém místě nelíbí, není nic jednoduššího než se přemístit o kus dál. Nemusíte si dopředu hledat ubytování, uvařit si taky zvládnete sami, takže to chce jen silné auto, kterým karavan přivezete na dané místo.

karavan

Karavan si můžete půjčit a cena se bude odvíjet od velikosti a vybavenosti karavanu. Pokud plánujete v karavanu cestovat větší část roku, nebo jste například vášnivý rybář, který využívá karavan každý víkend k přespávání u oblíbeného rybníku, určitě zvážíte i koupi vlastního karavanu. A pokud nějaký karavan vlastníte a jednoho dne si řeknete, že už jste na takový způsob cestování staří, můžete zvážit výkup karavanů. Anebo si vzpomeňte na ty holandské důchodce, kteří nikdy nejsou moc staří a cestujte po celé Evropě stejně jako oni.