Dobové kousky, které vdechnou vašemu domovu duši

Aby byl dům i domovem, je potřeba jej zařídit tak, že se zde snoubí váš vkus s tím, co má pro vás citovou hodnotu. Moderní naleštěné interiéry s minimalistickými prvky sice na první pohled působí krásně, ale také chladně a prázdně. Dobový nábytek však může dát vašemu domovu jinou perspektivu, a stále působí jedinečně a stylově. Které kousky rozhodně stojí za zvážení?

dobový pokoj

Dopisní stolek

Stolek, u kterého dříve lidé psávali dopisy, patřil mezi klasické vybavení lepších domácností. Měl styl, vypadal jedinečně, a byl praktický. A i dnes si dokáže najít využití, ačkoliv třeba nepíšete dopisy. Může být krásným kouskem v chodbě, kde na něj postavíte vázu s květinami, vypadá dobře v rohu obývacího pokoje, a lze u něj pracovat třeba i na laptopu. Nejstylovější pak je starožitný dubový stůl s prohnutými nohami, který lze doplnit pohodlnou polstrovanou židlí, nebo jej postavit ke zdi pod obrazy.

dřevěný stolek

Prádelník

Proč odkládat oblečení do plastikových boxů, když jsou prádelníky tak krásné a stylové? Malovaný prádelník může být skvělým doplňkem ložnice, který kromě jedinečného vzhledu poskytuje i úžasnou funkci v podobě odkládání věcí, a snadného třídění. Můžete jej postavit naproti posteli, a umístit na něj třeba menší televizor, nebo oblíbené fotografie.

Koutnice

Koutnice, nebo-li rohová skříňka, je skvělým doplňkem domácnosti právě proto, že ji pohodlně postavíte do rohu, který díky ní už nebude nadále prázdný . Využívá se jako vitrínka na různé sběratelské předměty, dárky od dětí, či milované svíčky. Ve spod mívá obvykle skříňku, kam uschováte například dokumenty, které chcete mít po ruce, nebo pamlsky pro děti, či mazlíčky.

Kosmetický stolek

Kosmetický stolek se zrcadlem najde své využití především v domácnostech, kde žijí ženy. Nač se malovat ve stoje, v koupelně u zrcadla, když se můžete pohodlně usadit u stolečku, kde už máte nachystanou veškerou oblíbenou kosmetiku? Nejkrásnější jsou pak stolky ve stylu vintage, nebo zámecké stolky jako dělané pro princeznu.