Domácí nebo profi focení?

Profesionální focení se dá v dnešní době sehnat na každém rohu. Kvalita je sice poměrně rozdílná, ale většinou se jedná o poměrně kvalitní fotografie, kterými se můžete klidně pochlubit. Fotí různé příležitosti, novorozence, těhotné ženy, páry, svatby, nebo i pohřby, veřejné akce, oslavy… Na co si vzpomenete, to vám někdo vyfotí. Není problém sehnat fotografa i na erotické fotografie, které chcete soukromě nafotit. V čem je lepší nechat se profesionálně vyfotit? Především fotografie kvalitou odpovídají požadavkům, jsou krásné, mají vysoké rozlišení, dají se dál použít. Navíc většinou mají aspoň nějakou uměleckou hodnotu a především vás stojí mnohem méně nervů. A o to tu kráčí. Když budete fotit fotky sami, šíleně se u toho nadřete, nikdy na fotkách nebudete sami… Fotograf vás vyfotí, fotografie upraví a pošle vám je už hotové. Což je přece super ne? Ceny jsou různé newborn focení v Ostravě seženete od tisíci korun výše.

fotograf

Pokud se přece jen rozhodnete si nějakou událost vyfotit sami, ale aby fotky nějak vypadaly, bude vás to taky něco stát. Potřebujete především kvalitní fotoaparát. Ne telefon opravdu stačit nebude. Možná máte doma digitální fotoaparát, ten by vám stačit mohl ale chce to mít nějaké zkušennosti, sledovat světlo, barvy, naučit se s nějakým programem na úpravu fotografií. Fůra času a také mnohdy i peněz, protože jak foťák, tak i kurzy nebo programy na úpravu fotek opravdu něco stojí. Pokud chcete mít opravdu krásné fotky, pak navíc budete potřebovat zrcadlovku, která již stojí úplně jiné peníze a pokud nefotíte opravdu pravidelně, pak se vám hlavně nevyplatí.

čočka

Shrnuto a podtrženo, pokud chcete opravdu jen občas pár pěkných fotek, nebo chcete nafotit určitou akci, pak je opravdu lepší si zařídit kvalitního fotografa, který vám to nafotí, upraví a dodá. Pokud chcete fotit často a pravidelně a chcete se v tomto oboru zlepšovat, pak si jednoduše pořiďte kvalitní fotoaparát a naučte se fotit. Uvidíte, že to není tak jednoduché.