Možnosti v realizaci schodiště

Materiály, z nichž se vyrábějí vnitřní schody

Výběr vnitřního schodiště znamená znát především materiály, plně ocenit jejich vlastnosti a vybrat materiál, který nejlépe dokreslí atmosféru prostoru, kde bude schodiště umístěno. Harmonie prostředí je základem pro spokojené bydlení.

Fantazii a hledání konkrétních a jedinečných efektů se meze nekladou. Ocelová schodiště jsou jedním z příkladů moderního vizuálního prvku, protože dodávají prostoru jistou hrubost, ale zároveň eleganci a jasný výraz, že jednoduchost může mít celou řadu podob.

Dřevo je přírodní materiál, starý jako lidstvo samo. A stejně tak dlouho lidem slouží. Schodiště vyrobené ze vzácných dřevin, jako je teak a jasan, je v současnosti symbolem estetické kvality a trvanlivosti v průběhu času, dub a buk zase představují starou dobrou klasiku. A každé dřevo se dokáže v rukách zkušených řemeslníků proměnit v malý poklad.

SCH3

Sklo je čistý a zajímavý materiál a díky nejmodernějším technologiím a všestrannosti materiálu našlo uplatnění i při výrobě schodiště. Sklo zaručí prosvětlený prostor a vzdušnost. Zábradlí ze skla je kombinovatelné s každým materiálem.

Důležitost souladu mezi materiály při vytváření schodiště

Kombinace dvou nebo více různých materiálů často vytváří souhru barev, povrchů a efektů, díky nimž je schodiště Kmkdesign.cz jedinečné a neopakovatelné. Stává se doplňkem, na který mohou být majitelé hrdí, a který nikdy neunaví, ani po desítkách let.

SCH2

Mezi výtvory schopné kombinovat vysoký estetický dopad, originalitu a funkčnost, patří schody s ocelovou konstrukcí a skleněnými nebo dřevěnými schůdky.

Nábytkové projekty, které vycházejí z filozofie opětovného použití a recyklace, zahrnují vnitřní schodiště vyrobená výhradně ze skla, dřeva a oceli jako odpadních materiálů. Ty jsou recyklovány, pečlivě zpracovány a znovu tvarovány rukama nejlepších řemeslníků, kteří umí proměnit starý materiál na nový.

Volba vnitřního schodiště proto znamená představit si prvky, které jej tvoří a posoudit jejich soulad a funkčnost.