Nejjedovatější zvířata na světě

Čtyřhranka Fletscherova
Ačkoli se to možná nezdá, jedním z nejnebezpečnějších zvířat na světe je tato medúza. Malá medúza má až třímetrová chapadla, která jsou posetá jedovatými buňkami. Také se jí přezdívá mořská vosa, kvůli pálivosti jejího jedu. Čtyřhranka Fletscherova od roku 1954 zabila okolo 5 500 lidí tedy daleko více lidí než všechny druhy žraloků dohromady. Její jed útočí na nervový systém a srdce. Na jejím bodnutí je nejhorší bolestivost. Pokud pobodaný člověk okamžitě nevyhledá lékařskou pomoc ihned zemře.

Kobra královská
Asi všichni znají kobru královskou. Tento až 5 metrů dlouhý had je nejjedovatějším hadem na světě. Její délka, ač se to nezdá, je vlastně velká výhoda pro ostatní. Díky tomu, jí totiž lidé, ale i zvířata lépe vidí a mohou se jí vyhnout. Kdyby byla menší, pravděpodobně by docházelo k dalo více uštknutím. Zajímavostí je, že jed kobry královské dokáže zabít slona, a to za pouhé tři hody. U člověka stačí pouhých pár desítek minut.
modrá kroužkovaná chobotnice.jpg
Chobotnice skvrnitá
Tato malá potvůrka žijící ve vodách jižní Austrálie obsahuje jed, který by dokázal usmrtit až 26 dospělých mužů. Je to až neuvěřitelné, protože její tělo má délku asi 5 centimetrů a chapadla přibližně 10 centimetrů. Chobotnice je výrazně zbarvená, čímž varuje okolí. I další chobotnice, a to chobotnice kroužkovaná je jedovatá. Tato chobotnice žije v severní Austrálii, Japonsku, Šalamounových ostrovech a Papui Nové Guineji.
pralesnička strašná.jpg
Pralesnička strašná
Tato roztomilá pestrobarevná malá žába je ve skutečnosti smrtící zabiják. Žába žije v Kolumbii a její kůže obsahuje jed, který by dokázal zabít deset až dvacet lidí.
černá vdova.jpg
Černá vdova
Tento pavouk nahání hrůzu i těm nejodvážnějším. Její jed je silnější než jed chřestýše nebo kobry. Uklidnit nás může fakt, že její přirozená domovina se nachází v Severní a Střední Americe. U tohoto pavouka je větší samička, která také má více jedu než sameček.

Další jedovatá zvířata jako například štír nebo tipan jsou také extrémně nebezpečná a jejich jed dokáže zabít až desítky lidí.