Největší podnikatelé u nás

Tak jsem pro Vás zjistila, kteří naši podnikatelé jsou nejúspěšnější. S tím ruku v ruce souvisí i jejich neuvěřitelné bohatství. Chci Vám představit jejich začátky a příběhy, jak se propracovali a co jim to přineslo. Jako nejúspěšnější podnikatel v České republice se může chlubit Petr Kellner. On se drží na tak zvané pomyslné špičce už několik let. Vyšplhal se až na post majoritního vlastníka holdingové společnosti PPF Group.
centové mince
V minulosti působil také jako člen správní rady italské finanční skupiny. Ta tvořila dohromady se společností PPF mezinárodní pojišťovací holding. Petr Kellner začínal jako prodejce počítačů a kopírek. A jak se říká byl ve správný čas na správném místě. Doslechl se totiž o chystané privatizaci neboli přerozdělování majetku. A v roce 1991 založil společně s Vinklerem investiční fond. A už vykukuje na svět společnost Správa prvního privatizačního fondu později nám už známá PPF. Na reklamu přispěl Štěpán Popovič, a to na tu dobu až astronomických 40 000 000 Kč. Samozřejmě jak už to takhle bývá určitě né za malou cenu. Vykoupil si to pěkně tučným podílem společnosti PPF. Česká pojišťovna nakonec skončila v drápech, chci říct ve vedení PPF. Společník Vinkler se stal neviditelným, byl takzvaně vymazán. Byl i odsouzen a pobyl si ve vězení. Kellner po celou dobu v podnikání preferuje sto procentní kontrolu před spoluprací s jinými podnikateli. Nebo také prohlašuje, že byznys se dělá a nemluví se o něm. Proč to asi říká? A myslí tím snad něco?

cihly ze zlata

Dalším podnikatelem, na kterého se chci zaměřit je Radovan Vítek. Má vystudovanou Západočeskou univerzitu v Plzni. Je to šéf a majitel realitního skupiny CPI. První svoje peníze také vložil do investičních fondů. Jako další vlastní realitní impérium Czech Property Investments. Také odkoupil pohledávky společnosti Sazka a stal se jejím věřitelem. V tom stejném roce nakoupil reality ve výši sedmi miliard. Nyní se jeho jmění odhaduje na 60 miliard Kč.