Philips Hue: objevujeme nejprodávanější osvětlení na světě!

Oč jde?
Philips HUEje technologie, spojená s individuálním dálkovým ovládáním interierového osvětlení. V dnešním světě už nemusíme používat několik různorodých ovladačů, ale stačí obyčejná aplikace v telefonu, či tabletu a můžeme experimentovat s barvami, intenzitou, barevným spektrem nebo světla na dálku jen tlumit, přidávat světlo, či zhasínat i rozsvěcet.
philips hue.jpg 

Osvětlení uvnitř domova je dost důležité, jelikož pomáhá navozovat správnou atmosféru a může měnit naši náladu, proto bychom měli mít hned několik možností, jak si se světlem u nás doma pohrát a získat to nejvíc, co lze.
dálkové ovládání domu.jpg 
Jak Hue funguje?

Systém “Bridge” je připojen k domácí Wi-Fi síti, skrz kterou ho můžeme ovládat i mimo domov. LED žárovky, LED světelné pásky, lampy (celkem až 50 různých světel) – můžeme ovládat po spojení s “Bridge”.Se světli lze manipulovat buď jednotlivě nebo ve skupinách(například celé seskupení světel v jedné místnosti). K tomuto systému je možné využívat nejen aplikaci, ale také ovladač, stmívač, či pohybový senzor. Je tedy vhodný pro kteroukoli věkovou kategorii zákazníků a naučit se s ním tak může doopravdy každý.

 
Co je třeba obstarat?

Základem je “Starter Kit”, který obsahuje hned několik LED žárovek. Ty jsou bezdrátové a vydávají teplé výkonné světlo, které je příjemné, a pokud jsou navíc ještě RGB, můžeme si zvolit jakoukoli barvu ze světelného spektra. Dobře vypadají a jsou i praktické. Po ozkoušení je možné dokupovat jednotlivé zdrojea systém jimi rozšiřovat.
závěsné osvětlení.jpg 
Jak systém zprovoznit?

Po zašroubování žárovky do lustru/lampičky zapneme světlo hlavním vypínačem. Potom zapojíme “Bridgedo elektřiny a spojíme ho s domácí Wi-Fi. Stáhneme aplikaci, která je volně dostupná na App Store, či Google Play Store a propojíme s “Bridge” také. Následně už máme hotovo. Systém stačí spustit funkcí Philips Hue.

 
Proč právě Hue?

–      systém, který ochrání a zpříjemní domov – ovládání mimo domov

–      pokud se necítíme dobře (je nám zima nebo naopak teplo), můžeme si upravit světlo tak, aby nám bylo dobře (do studených, či teplých tónů)

–      stejně tak lze měnit barvy nebo intenzitu podle nálady

–      můžeme světla předem nastavit, aby se rozsvítila, zhasla, utlumila, či jinak měnila v určitou dobu

–      nastavujeme si také alarmy, upozornění a vše, co potřebujeme připomenout

–      také je dobré využívat časovač, kterým můžeme nechat rozblikat světla v domě jako připomínku, že se dovařila večeře nebo že je čas jít spát

–      aplikace náš upozorňuje i na změnu počasí nebo na to, že je čas na přestávku od studia a podobně