Příčina smrti: internet

Telefon
Před nedávnem jsem sledovala seriál, kde jedna postava říká druhé: „Skoro jsem použil telefon. Jakože jsem ti opravdu zavolal.“ V době Skypu a dalších komunikačních metod používá telefony k volání jenom minimum lidí. Většinou si voláme tak maximálně s prarodičis, pro zbytek komunikace používáme internet. Už dnes se operátoři zaměřují více na data než na nabídku volných minut, a nic nenasvědčuje tomu, že by tento trend měl přestat.
 ikony u mladíka
Pošta
Stejný problém jako internet. V dnešní době je opravdu jednodušší použít email. Email se neztratí, nesežvýká ho pes, omylem ho někam nezaložíte a můžete si vytisknout kolik kopií jenom potřebujete. Dnes už se dají dokumenty elektronicky i podepsat, takže opravdu není důvod posílat cokoli poštou. A za všechny lidi, kteří dokáží ztratit, zmuchlat a zničit jakýkoli dokument v prakticky libovolně krátké době, díky za každý nový email.
 
Zlaté stránky, telefonní seznamy
Kdy jste naposledy viděli v nabídce adresář nebo telefonní seznam? Tyhle věci už dneska nepotřebujete. Všechny kontakty máte uložené v mobilu, a cokoli dalšího potřebujete, to si najdete online. Zadat několik slov a najít přesně to, co potřebujete, je rozhodně jednodušší než se nekonečně probírat řadou čísel a doufat, že najdete to správné.
 sociální média v kruhu
DVD, videokazety, noviny
Filmy, hudba, knížky, noviny, to všechno dnes najdete pohodlně v podobě jedniček a nul. Takže kdo potřebuje filmy ve fyzické podobě? Knížky ještě jakž takž, k nim mají někteří lidé emocionální vztah, ale neznám nikoho, kdo by měl emoční poměr se svou sbírkou DVD a CD. Takže stejně jako se ztratily kazety, ztratí se i lesklé disky. A noviny? Upřímně, noviny z tohoto všeho chybí všem asi nejméně. Jistě, otevření papírových novin je rituál, ale nechat si nalétat listy do obličeje není nic, po čem by se člověku muselo stýskat.