Výrobce ohřívačů vody Tatramat produkuje špičkové výrobky již 165 let

Voda v domácnostech se ohřívá mnoha různými způsoby. K těm nejúspornějším patří průtokové ohřívače a solární systémy. Naopak tradiční výrobky, jež známe desítky let, jsou elektrické bojlery. Výrobce Tatramat – ohrievače vody s.r.o. je značka, která je známá po celé Evropě.
Tento slovenský výrobce produkuje spotřební zboží již více než 165 let. Od roku 2004 je firma Tatramat součástí německého výrobního celku STIEBEL ELTRON GRUPPE.
paprsky vody

Směrnice EU z roku 2013 vede ke snížení spotřeby energií

Od roku 2013 je v platnosti nařízení Evropské unie, které si klade za cíl snížit energetické nároky na příkon spotřebičů, a kromě chladniček a praček to zasáhlo i výrobky Tatramat – elektrické zásobníkové ohřívací zdroje. Všechny výrobky prošly inovací z hlediska tepelně izolačních materiálů a byly vybaveny elektronickými regulačními systémy Smart control pro snížení tepelných ztrát.
Současnou podobu ohřívačů vody, u kterých je kladen důraz na snazší manipulaci při montáži, vtiskli designéři z německých konstrukčních kanceláří. Servisní zásah v případě selhání elektroniky nyní ulehčuje kryt skříňky elektroniky přímo pod pláštěm ohřívače.
zlatý kohoutek

Nová izolační vrstva PU pěny

Jednou z nejdůležitějších součástí přístroje je zesílená vrstva izolační pěny. Jedná se o dvousložkový kompozit polyuretanové pěny tloušťky 43 a 48 mm. Inovace v oblasti snížení tepelných ztrát přináší těmto výrobkům úspory elektrické energie až o 30 procent.
letní dny

Oboustranný smalt technologií CoPro

Topné příruby a topná tělesa se nyní vyrábí z nerezové oceli, dodává je přímo STIEBEL ELTRON. Topné těleso je nejvíce namáhanou součástí ohřívače a při výrobě je tudíž podrobováno zátěžovým testům. Nádrž na vodu je oboustranně smaltovaná speciální technologií CoPro, která byla oceněna prestižním dokladem – certifikátem kvality od European Enamel Authority (Evropská komora výrobců smaltovaných produktů). Ochranným prvkem proti korozi je také hořčíková anoda.
Současná moderní konstrukce výrobků umožňuje odčerpat na jeden odběr u 50 litrového bojleru bez zapnutého ohřevu vody celkem 99 litrů vody ohřáté na 40 stupňů a u 120 litrového přístroje celkem 224 litrů vody o stejné teplotě.