Za bazén zdravější

Má-li takový venkovní bazén něco společného s člověkem, pak je to třeba to, že i on může svým způsobem ochuravět. Člověk, který je za každého počasí venku den co den od slunka do slunka, může nejspíše nastydnout, a bazén?
Bazén má také své trable. Tu chytí dejme tomu nějaké ty řasy nebo jiné vodní mikroorganismy, tu ho trápí nemoc, již bych nazvat třeba znečistitida nebo napadanitida, jíž je na vině okolní porost nebo klidně i ti, kdo se v takovém bazénu koupou.
bílá podprsenka
Takový bazén nekašle, nesípe, neteče mu z nosu ani se netřese v záchvatech zimnice. Ale stačí na něj pohlédnout, aby jeden rázem věděl, že není v pořádku, že je jeho nitro tak jaksi zkalené.
Člověk ve chvíli zmíněných neduhů použije často patřičné tablety. Aspirin, paralen a co já vím, jak se všechny ty medikamenty vlastně jmenují.
A bazén?
I pro ten existují tablety, jež mu v případě, že není až tak docela v pořádku, pomohou. Podle svého složení nesou ty nejznámější z nich název chlorové tablety do bazénu. A jsou to právě ony, jež se přidávají do vody, aby tato zůstala zdravá, čistá a hygienicky nezávadná, abychom si představili jen tu krásně průzračnou vodu, .
Jednosložkové tablety, tedy tablety s jedinou složkou jménem chlór, dělají bazénu dobře, když:
1) je potřeba šoková terapie vody
2) je třeba průběžná chlorace vody
fialová ryba
Čím se tyto dvě terapie liší?
1) Chlór se aplikuje ve chvíli, kdy zjistíme, že tento ve vodě chybí, kupříkladu na začátku koupací sezóny.
2) Chlór se takto dodává průběžně, aby ho byl ve vodě setrvalý dostatek.
Bazénové tablety s těmi lidskými rozhodně nezaměníte. Bazén totiž polyká tablety daleko větší, o hmotnosti 20 nebo 200 gramů. Ovšem přesto bychom měli vědět, že ani takto velké tablety nejsou všespasitelné, že i ony slouží jen k „léčení konkrétního neduhu“.
Zmíněné tablety dodávají bazénové vodě chlór, ale nic jiného. A proto rozhodně není na škodu, když se aplikuje stejně jako u lidí i „podpůrná léčba“. Když se bazénu ordinují i další přípravky bazénové chemie, které budou udržovat hodnotu pH, odstraní zákal nebo sníží projevy vyššího obsahu vápníku a hořčíku v bazénové vodě.
Účelem všech tablet je pomáhat. A proto byste se neměli ostýchat ty pravé svému bazénu ordinovat. Chcete-li, aby byl v pořádku a ve slunečních paprscích přímo zářil.