Zaujme nejen vzhledem, ale i praktičností

Didriksons https://www.c-store.cz/DIDRIKSONS1913-c134_0_1.htm je švédská značka, kterou založili v roce 1913 manželé Hanna a Julius Didriksons. Největší poptávka byla právě v místě, kde začali manželé podnikat, v přístavní vesničce Gundsund, v oblasti Bohullan. Zájem měli hlavně rybáři, ale během let se značka velmi rozrostla a dnes se s ní obleče celá rodina. Za dobu, co je značka Didroksons na trhu, získala ve Švédsku devět prestižních ocenění.

rostoucí zimní oblečení

V nabídce vás může překvapit nepřeberné množství barev a kombinací. Je to kvalitní oblečení pro kvalitně strávený čas. Značka Didriksons1913 se snaží chránit naši planetu hned několika způsoby.

Extend Size – rostoucí oblečení, které ocení každý rodič. Je používán u vybraných dětských modelů. Co to znamená? Toto oblečení umožňuje vypárání jediného švu a prodlouží velikost rukávů i nohavic až o tři centimetry. Díky této technologii oblečení s dítětem roste. Tuto možnost najdete u většiny dětských kombinéz, kalhot i bund.

TOPGREEN – použití recyklovaného polyesterového vlákna vyrobeného z nepotřebných lahví.

voděodolné oblečení didriksons

100% PFC – free – od jara, roku 2015, značka Didriksons nepoužívá na impregnaci povrchového materiálu žádné perfluorované uhlovodíky. Ty jsou v přírodě těžce rozložitelné, mají negativní vliv na zdraví všech živočichů, samozřejmě i nás.

STWI (Swedish Textile Water Initiative) – projekt švédských kožařských a textilních společností ve které je i samotná značka Didriksons. Cílem je redukce negativního dopadu výroby materiálu potřebného pro šití oděvů na životní prostředí.

Organická bavlna – pěstuje se bez použití syntetický pesticidů a herbicidů, to znamená, že nejsou použity toxické chemikálie. Bavlna splňuje Global Organic Textile Standards (GOTS).

TENCEL – je to vlákno budoucnosti, které je vyrobeno z celulózy – dřevěné vlákno eukalyptu. Transportuje vlhkost a má chladící schopnosti, zároveň potlačuje růst bakterií. Výrobní proces je velmi ohleduplný k našemu životnímu prostředí, které získalo ocenění EU. Je to vlákno, které je 100% biologicky rozložitelné.