Autopůjčovna dodávek zajistí vůz po celý rok, a pro nejrůznější účely

Vypůjčit si vůz v autopůjčovně dodávek pro cestování po republice není nic neobvyklého. Tímto způsobem se na silnicích pohybují kamarádi, sportovní nadšenci i spřátelené rodiny, jsou to lidé, co milují svobodu, volnost, a co neradi tráví svůj čas delší dobu na jednom místě. Takto lze za pár dnů procestovat i více krajů v rámci Česka.

Výhody cestování s větším vozem

Dostatek místa pro nohy – možná jste již zaslechli o emboliích a podobných zdravotních potížích při dlouhodobém cestování dopravními prostředky. Poprvé se tento fenomén objevil v ekonomické třídě v letadlech, můžete se s ním však setkat i v autobusech či v osobních vozidlech. Typickou situací je jízda k moři, kdy se jede na jeden zátah mnoho hodin, a nohy jsou přikrčené, deformované, a špatně zásobené krví. V transportních dodávkách však bývá na sedadlech více místa, jízda je pohodlnější, ale i tak se doporučuje dělat častější přestávky hlavně kvůli únavě a nedostatku pohybu.

jízda s dodávkou

Střídání v řízení – řízení vozidla je práce a poměrně náročná, nenechávejte ji na jednom člověku a v řízení se vystřídejte. Jízda ve větším počtu osob v dodávce to umožňuje, tím se značně sníží pravděpodobnost únavy a mikrospánku za volantem. Dodávka je sice zdánlivě velké vozidlo, robustní konstrukce, a někteří lidé mohou mít z jeho ovládání obavy, záhy však zjistíte, že na sedadlech umístěných výše nad povrchem vozovky máte větší přehled a samotné řízení je pohodlnější, než např. u nízkého sporťáku.

cesta do Krkonoš

Nabídněte společnou dovolenou i rodičům – současným moderním trendem se začíná stávat společný pobyt s rodiči, nebo i s prarodiči. Má to své výhody z pohledu obou stran, jednak se tím upevní přátelské vztahy a pak lze využít zkušeností starších lidí, kteří mohou své dávné prožitky z cest konfrontovat s těmi současnými a tím vás obohatit. Starší generace také může mít větší přehled o zajímavých místech a poradit, co je zajímavé, a čemu se naopak vyhnout.