Co by vám instalatéři poradili ohledně topení

Odvzdušňování

Před začátkem topné sezóny byste měli veškeré radiátory a topné potrubí umýt teplou vodou s trochou saponátu nebo sody, abyste předešli rozvíření usazeného prachu. Pokud jste ovšem pečliví a prach utíráte průběžně i z topných těles, nebude to nutné. Co je ale vhodné vždy před uvedením topení do provozu, zkontrolovat, zda není nutné radiátory odvzdušnit. Příliš mnoho vzduchu v topném systému snižuje topný výkon, a někdy docela výrazně. Odvzdušňování můžete provádět i vícekrát v průběhu topné sezóny, nic tím nepokazíte, spíše naopak.

regulační ventil topení

Čištění topné soustavy

Čas od času se vyplácí vyčistit i vnitřek topení, jde totiž o to, že se uvnitř usazují kaly, způsobené odpadáváním zkorodovaného materiálu. Uvnitř topení se také rozmnožují bakterie a přispívají tak k tvorbě povlaku, jehož tloušťka může výrazně snížit průtok vody v topném systému a zbrzdit topný výkon celé soustavy.

topný radiátor

Topení se čistí speciálním kompresorem, který odstraní i ztvrdlé usazeniny, a navrátí topení jeho původní parametry. Pokud máte nějaké pochybnosti o výkonu topení, i přesto, že jste jej důkladně odvzdušnili, konzultujte problém s instalatéry v Praze, kteří vám mohou vhodně poradit, navrhnout řešení k nápravě a případně jej provést.

Topení v podlaze

Podlahové vytápění je výhodné v tom, že lépe šíří teplo v místnosti – rovnoměrněji po celé ploše, a zároveň máte teplo od nohou, což je velmi příjemné, a zvyšuje to komfort pobytu v místnosti v zimních měsících. Instalatéři vám mohou navrhnout řešení přímo na míru, s ohledem na vaši situaci a reálné možnosti. Mohou vám také sdělit, že v případě závady podlahového vytápění se nemusíte obávat toho, že bude nutné vybourat kvůli tomu celou podlahu, existuje snadný způsob odhalení úniku vody, takže pak stačí jen odkrýt malý kousek krytiny a následně nechat rychle závadu odstranit.