Jsme my ti špatní? 6 typů lidí na internetu

 1)      Youtuber

Každý ve svém okolí máme někoho, nebo alespoň známe někoho, kdo se pokouší proslavit na tomto novém poli. Točí videa, kde hraje hry, dělá recenze fastfoodům, dělá parodie, vypraví vtipné příběhy, komentuje nejrůznější dění – většina z nich také má asi tak patnáct odběratelů.
 naštvaný muž

2)      Stalker

Tenhle člověk zkrátka sleduje. Ničeho se neúčastní, nic nedělá. Pokud byste se podívali na jeho profil na sociálních sítích, neuvidíte nic. Nic se mu nelibí, nic nekomentuje, do ničeho nezabrušuje, a přesto je všude. Dívá se a kouká, tajně si nahání fantazie nad fotkami svých ženských přátel, zkrátka tak nějak nepozorovaně proplouvá.
 

3)      Komentátor

Naprostý opak stalkera, tohle je přesně ten typ, který vidí jakoukoliv věc ve vnějším světě a musí prostě sdělit svůj názor – je tu jeden velký rozdíl od youtubera – a to, že nic netočí, nepíše blog, ale všechnu tu energii strávenou si schovává do internetových diskuzí. Samozřejmě, každý z nás se jednou namíchl a přidal se, ale tenhle člověk prostě komentuje úplně všechno. Většinou tomu i kvalita odpovídá.
 veselá babička

4)      Šiřitel

Většinou jsou to postarší lidé, stará dobrá garda, zkrátka vysoká škola života. Vidí něco vtipného, vidí něco smutného nebo je něco naštve a okamžitě to musí sdílet. Všichni to musí vidět, všichni to určitě chtějí, jenom o tom ještě neví. Dříve to byl ten typ lidí, kteří svým příbuzným posílali hromady rádoby vtipů s kočkami, dnes to jsou především šiřitelé novinářských kachen a hoaxů – a taky těch vtipů s kočkami.
 

5)      Spammer

Je jedno, co to je. Někdo se narodil? Okamžitě tam střihnou výhodnou nabídku na prací prášek z Německa. Někdo umřel? Okamžitě tam střelí výhodnou nabídku na prací prášek z Německa. Někdo zapomněl brýle? Určitě by se jim hodil tenhle prací prášek z Německa.
 vzteklá kočka

6)      Bonus – autoři

Lidé, kteří píší o jiných lidech, kteří se pohybují na sociálních sítích. Zvláštní kombinace všech výše zmíněných v jednom nevýrazném človíčku. Většinou se jejich pamflety pohybují na rozmezí špatného vtipu a nezajímavého plivance na zemi. Někdy je to ale vtipný, fakt, přisáhám.