Kde sehnat peníze ke koupi pozemku?

Zatímco někteří lidé se spokojí s koupí již hotového domu, nebo domu určeného k rekonstrukci, jsou i takoví, kteří si chtějí postavit bydlení na míru, dle svých vlastních přání a potřeb. To pak není úplně nemožný úkol, a ke splnění tohoto snu je důležité, abyste měli kde stavět. Tedy jde o to sehnat stavební pozemek, na kterém už zrealizujete veškeré své nápady. Ani samotné pozemky však nejsou levná záležitost, a pokud budete šetřit na jeho koupi, ještě chvíli si počkáte, a váš sen se zase o kousek oddálí. je i jiné řešení?

prostor mezi domy

Hypotéka

Hypotéka je druh úvěru, který se obvykle pojí s nemovitostmi, a lze ji tedy získat buď ke koupi nemovitosti, nebo pod její zástavou. Hypotéka na pozemek je pak skvělým způsobem, jak brzy dosáhnout vlastnictví stavební parcely.

Co je potřeba k získání hypotéky na pozemek?

O hypotéku na pozemek můžete žádat buďto v bance, nebo i u nebankovní společnosti.

Podmínky pro získání hypotéky na pozemek v bance jsou následující: musíte mít našetřeno alespoň 20% částky určené ke koupi pozemku, čistý bankovní i nebankovní registr, a samozřejmě dostatečné příjmy, což je výše, kterou určují bankovní pravidla, a nejspíš bude v rozporu s tím, čemu jste doposud věřili. I tak se však připravte na to, že získání peněz tímto způsobem potrvá delší dobu. Banka si bude nejprve prověřovat vaše registry, příjmy, ale i stabilitu zaměstnání, účty, a další údaje. Samotné schvalování pak také trvá delší dobu, a mnohdy se stane, že než se vám podaří hypotéku získat, vámi zvolený pozemek už nebude k mání.

komínky peněz

Jak to tedy řešit jinak?

Rychlejším a efektivnějším způsobem získávání hypotéky, je hypotéka nebankovní, tedy taková, kterou poskytují nebankovní společnosti. Není třeba se ničeho obávat. Tyto společnosti fungují v souladu se zákony o úvěrech, a jejich provoz je schválen. Většina částí žádosti se řeší elektronicky, tudíž nemusíte neustále někde pobíhat, a vyřizovat, schvalovací proces je pak velmi rychlý, a po podpisu dostanete peníze na účet velmi rychle.