SOLUS – strašák nebo velký pomocník?

Pro některé strašák a pro některé opravdový pomocník. SOLUS  vznikl na pomoc institucím nabízející půjčky a jiné finanční služby pro občany nebo podnikatele. Účelem je prevence předlužení fyzických nebo právnických osob. Možnost zvýšit vymahatelnost dluhu a snížit finanční ztráty. Nemusí se jednat jen o úvěry, ale také paušály za telefon. Do podvědomí se SOLUS dostal hlavně kvůli uvedení negativního záznamu, pokud se třeba zpozdíte ze splátkou nebo platbou. Ale mohou zde být i zaspány pozitivní informace, které poté zvyšují Vaši bonitu. Členem sdružení jsou bankovní instituce, nebankovní instituce poskytující úvěry a půjčky, mobilní operátoři, pojišťovací společnosti, ale také třeba poskytovatelé energie a plynu.

penízky
 

Záznamy sdružení SOLUS

 
Chcete si vzít půjčku nebo třeba hypotéku a chcete zjistit, zda nejste náhodou v seznamu? Není to nic složitého. Velmi rychlé a jednoduché je to zjistit pomoci SMS výpisu. Tento výpis Vám poskytne přímo SOLUS. Výpis obsahuje částku a společnosti, kterým dlužíte peníze. Cena této služby je 98 Kč a více informací najdete přímo na jejich stránkách. Zažádat si můžete také o papírový výpis. Ale ten je podstatně dražší.
 

Je možné nechat vymazat zápis ze záznamu sdružení SOLUS?

 
Pokud už se bohužel stalo, že jste se objevili v negativním záznamu, je možné si zažádat o vymazání této skutečnosti. Do registru se totiž můžete dostat, pokud se s platbou opozdíte o 30 dnů. Ono totiž, i když vše řádně splatíte, můžete mít zde záznam ještě několik let. Může to představovat komplikaci, protože tím jste pro banku stále rizikový klient. Jak tedy zažádat o vymazání?

syndrom
 
●        Zjistěte si instituce, kde dlužíte peníze
●        Vše řádně uhraďte včetně úroků
●        Odvolejte písemně souhlas ze zpracováním osobních údajů
●        Zbavíte se reklamních nabídek třetích stran a dostanete se z interních databází
●        Vyčkejte na odstranění ze záznamů, který si můžete kontrolovat pomocí výpisu
●     Pokud nedojde k vymazání údajů, kontaktujte písemně sdružení SOLUS s žádostí o vymazání