Květiny pro naše ženy

Říká se, že bychom měli ženy obdarovávat květinami často. Nebo alespoň častěji, než jak zpravidla činíme. A měli bychom tak prý činit nejenom tehdy, když je k tomu nějaký pádný důvod, ale i tehdy, kdy k tomu zdánlivě žádný důvod není. Není prý vůbec na škodu, když darujeme ženě květiny i jen tak. Ovšem tím ‚jen tak‘ samozřejmě nemyslím, že bychom si tak měli počínat v rouše Adamově.

ruka s kytkou za plotem

Je to tak jednoduché! Stačí třeba zajít do nejbližšího květinářství nebo natrhat klidně i jenom pouhých pár květin někde na louce, máme-li tu možnost. Protože radost lze učinit jakoukoliv květinou, je-li tato dávána upřímně a třeba i s láskou.

Nevíte-li pak v takovém květinářství, co vybrat, pak prý byste se neměli zdráhat vybrat dejme tomu gerbery. Protože těmi prý nelze vůbec nic zkazit a jsou vhodné jak pro ženy mladičké, tak i pro ty, jež jsou už mladé tak jaksi více než příliš dlouhou dobu. Protože tyto (míněny gerbery) jsou nazývány květy barev, jsou pestré a veselé a jejich energie odráží smysl pro kreativitu a vyjadřují barevnost světa. U gerber lze všemožně míchat různobarevné květy a pak je používat k těm nejrozmanitějším příležitostem, od těch banálních až po významné události.

modré kytičky

Kopretiny se sice k různým důležitějším příležitostem zase až tak často nedávají, nejsou zase až tak obvyklé. Přesto jsou však u žen oblíbené, protože jsou považovány za květy přátelství. Darováním kopretiny se posilují vzájemná důvěra, úcta a láska, kopretiny signalizují, že to s obdarovávanými myslíme dobře a upřímně. A nad lásku, přátelství a důvěru přece není, to jsou věčné hodnoty.

A vhod mohou zákonitě přijít třeba i frézie s jejich vůní, jež nikomu nemůže uniknout a nikdo ji nemůže nerozeznat. Po obdaření těmito prý žena okamžitě roztaje jak jarní sníh (čímž pochopitelně nemyslím, že by na místě udělala loužičku) a proto jsou ideální jako předzvěst něčeho mimořádného, co přijde vzápětí. A co by také vzápětí přijít mělo; ať už jde třeba o večeři, návštěvu významné výstavy, víkendový výlet nebo nějakou jednoznačně dobrou zprávu.

A možnosti, jež jsou k dispozici, právě zmíněnými květinami ještě ani zdaleka nekončí. Protože toho kvítí, jež je tu ženám k darování, je! A tak obdarovávejte ženy právě takovýmito dary, dávejte jim je při významných příležitostech, ale klidně .

Věřte, že tím nemůžete v žádném případě pochybit.