Letní vedra mohou začínat už v červnu

Červenec a srpen jsou letní prázdninové měsíce a obvykle je také spojujeme s koupáním, s dovolenou, s výlety do přírody a obecně i s vyššími teplotami ovzduší. Ty mnohdy dosahují až tropických hodnot, které mnozí z vás snáší velice špatně. Neměli bychom však zapomínat ani na to, že ve hře je ještě červen, a že i v této době lze počítat s tropickými vedry, která mohou potrápit zejména kardiaky, seniory, malé děti a domácí zvířata.

Tropické horko je vždy zátěží pro organismus, ten si vytváří obranné mechanismy a sahá pro ně do svých rezerv, ale pokud jsou rezervy téměř vyčerpané, může nastat problém. Jde zejména o úpal neboli přehřátí organismu vlivem vyšší tělesné teploty nad 36 stupňů Celsia. Úpalu moc nepřispívá ani městský smog a prostředí kanceláří či dílenských provozů, kde převládá stres, napjatá atmosféra a špatné mezilidské vztahy.

klimatizace na střeše

Úpalu lze jednoduše zabránit splitovou klimatizační soustavou, jejíž provoz nemusí být tak nákladný, jak se zdá. Splitová klimatizace může na jaře a na podzim lehce přitápět a v létě samozřejmě efektivně chladit.

Aby vám klimatizace v Praze https://elmontech.cz/klimatizace/ dobře fungovala, je vhodné ji nechat pravidelně revidovat a čistit. Zdá se vám to příliš zbytečné a hlavně drahé? Pak byste si měli uvědomit, že nejde ani tak o estetiku, ale o praktické důsledky v podobě velmi nebezpečného požáru. Uvnitř vzduchotechniky se totiž neustále usazují https://www.femina.cz/zuby-tvori-pouze-25-ustni-dutiny-ale-bakterie-se-usazuji-vsude/ prachové částice a spolu s nimi mastnota.

klimatizace před domem

Kombinace mastnoty a prachu je v uvozovkách „perfektní“ hořlavá směs, je postrachem každého majitele či provozovatele vzduchotechniky, který ví, že stačí k zažehnutí ohně opravdu velmi málo. Hořící mastný prach může i vybuchnout a necitlivě zasáhnout okolní byty v celém domě, což je nebezpečné hlavně tehdy, jsme-li mimo domov. Přenechejte tedy v pravidelných intervalech tuto práci odborníkům.