Proč se odstěhovat z města na venkov do mobilního domu

Mobilní domy stále představují pro mnohé z nás jen nouzové řešení, cosi dočasného, nežli se překlene kritické období a budeme si moci dovolit konečně žít a bydlet podle našich představ. Ve skutečnosti to mohou být zcela mylné a zkreslené představy o tomto způsobu života, protože výraz „mobilní dům“ zahrnuje velmi široké spektrum objektů, od sezonních skeletů s jednoduchými skly v oknech až po důkladně zateplené domy, obložené dřevem, luxusního vzhledu a velkou obytnou plochou. Ano, mít mobilní dům může znamenat žít velmi skromně a přebývat v něm pouze v létě, anebo mít střechu nad hlavou po celý rok, a konečně ze sebe setřást ten městský marast, chaos a stres na každém kroku.

sedmikrásky na pařezu ve tvaru srdce

Síla přírody a energie zahrady – přírodu kolem nás vnímáme jako součást našeho života, jako něco přirozeného a krásného, ale nemusíme si jí všímat, jakožto prostředí, s nímž jsme srostli. Lidé ve městě nemají a ani nemohou mít k přírodě tak silný vztah, jako ti, co žijí od městského „blázince“ odděleně. Je to celkem logické, asi jako argument podle přísloví „sytý hladovému nevěří“. Pokud jste najedení a spokojení, nemáte ve stejný okamžik shodné pocity, jako člověk, který dva dny nic nejedl.

okrasná zahrada za mobilním domem

Bydlení v mobilním domě Cosalt Carlton Lavarohouse umožňuje každý den vyjít za ranního svítání na zahradu, vypít si tu hrnek čaje na terase, brodit se ranní rosou a obdivovat kvetoucí stromy. Na vlastní zahradě vnímáte jinou vůni prostředí, než jaká čpí ze zdí obytných domů uprostřed města, a je to hlavně vůně přirozená, nesrovnatelně líbeznější. Nemůžete zkrátka srovnávat mezi sebou vůni skutečných živých růží a odér parfému, který růže jen vzdáleně připomíná, přitom je vyrobený v laboratoři ze syntetických látek.

Pokud se tedy rozhodnete žít v mobilním domě dále od civilizace, může se zvýšit i vaše citlivost a naladění na přirozené vibrace, které rostliny a zvířata kolem sebe šíří, a může vám pak připadat městský život neuvěřitelně bláznivý.