Nákladné, ale nádherné: smaragd indického oceánu

Souostroví Bazaruto se nachází v Indickém oceánu. Je tvořeno ze šesti ostrovů, které se nacházejí nedaleko přístavu Vilankulo. Ostrovy patří k nejnavštěvovanějším místům Mosambiku, díky pláží s jemným pískem a korálovým útesům. Jsou ale velmi malé a složení obyvatel se měnilo podle toho, kdo právě ostrovy ovládal. Počet obyvatel je zde okolo 3 000. Obyvatelé jsou zde rozděleni do sedmi obcí. Jsou většinou velmi chudí a živí se hlavně rybolovem a pěstují plodiny. Žijí zde živočichové jako žraloci, delfíni či krokodýli. Na souši se můžete setkat například s plameňáky nebo pelikány.

duny

Národní Park
Nachází se v provincii Inhambane v Mosambiku. Byl vyhlášen 25. 5. 1971 a pokrývá velkou rozlohu oceánu a šesti ostrovů. Cílem vytvoření byla ochrana dugongových a mořských želv a jejich útočišť. Patří zde i také korálové útesy, flóra či fauna. Park je velmi oblíbený cíl. Bylo zde pět hotelů, které měly bohatý program s nízkým dopadem. Hotely velmi přispívají k hospodářství.

Ostrovy mají příjemné klima a zahrnují například i lesy, savany nebo mokřady. Můžete zde objevit i několik plžů nebo ještěrek. Ostrov je útočištěm hlavně pro lidi, kteří se rádi potápějí nebo šnorchlují. Korálové útesy jsou zde nejméně narušené a jsou různorodé.

tráva

Samotné souostroví Bazaruto je naplněno sladkovodními jezery kde žijí například krokodýli, exotičtí motýli a přes 120 druhů ptáků. V dnešní době zde hrozí vyhynutí dugongových želv, delfínů nebo keporkaků. Můžete zde ale navštívit také zajímavé zříceniny na ostrově, které jsou několik set let staré. Je to velmi zajímavé hlavně pro milovníky historie. Co nejvíce láká turisty na toto souostroví je okolní moře, které je křišťálově čisté a u útesů se nachází spoustu barevných ryb. Mezi nejnavštěvovanější živočichy patří hlavně želvy, delfíni a ryby jako marliny nebo barakudy. Ostrovy jsou ale také velmi známé pro lov zvěře. Všechny společně mají dlouhou historii.

vlny

Pokud byste chtěli kombinovat návštěvu Mosambiku, pak se nabízí Jihoafrická republika.
Je zde mnoho míst k odpočinku a safari.
Je možné navštívit také Viktoriinské vodopády, které patří k jednomu z přírodních divů světa.
Pokud byste se chtěli o tomto souostroví dozvědět více, určitě neváhejte navštívit .