Vybavení malého bytu

V menších typech bytů bydlí většina české populace. V panelákových domech totiž velké byty nenajdete a pokud, jsou velice drahé. Ovšem i v prostorově skromnějším obydlí se dá dobře a pohodlně žít, chce to však vybrat ten správný nábytek a nepořizovat si žádné zbytečnosti. Čím méně toho doma budete mít, tím více místa vám zbude k žití.

kuchyňka s oknem

Kuchyně

Na rozdíl od jiných pokojů, kuchyně neslouží pouze k odpočinku, ale také k práci. Proto by její zařízení mělo být co nejpraktičtější. Je nutné využít každý volný kout. Vhodné je si pořídit sedací lavici, na které nejenže může sedět celá rodina, ale zároveň poskytuje i tolik ceněný úložný prostor. Není tak třeba všechno cpát do skříněk. Uvažovat byste měli i o multifunkčních elektrospotřebičích. Čím méně budete mít techniky, tím více budete mít místa. A to přeci jde.
červená kuchyň

Obývací pokoj

Obývací pokoj je středobodem každého bytu a má fungovat reprezentativně. Toho můžete docílit i přesto, že vybavení obýváku bude skromnější, alespoň se týče množství. Skříně, poličky či knihovny jsou v tomto případě navíc. Při zařizování obýváku byste rovněž měli zapomenout na tmavší barvy, které už tak malou místnost opticky ještě zmenšují. Zaměřte se tedy na světle laděný nábytek. Pokud vyloženě netrváte na standardních křeslech, můžete místo nich použít moderní sedací vaky. Jsou skladnější a poskytují více pohodlí. V případě gauče byste měli zvolit typ, který má velké úložiště a pokud možno je rozevírací. Jedná se o daleko praktičtější řešení, než je standardní pohovka.

Ložnice

Stejně jako u obýváku, i v ložnici volte spíše světlejší barvy. Běžné skříně byste měli vyměnit za vestavěné, čímž také ušetříte spoustu místa. Tímto krokem nepřijdete o žádný úložný prostor, jelikož vestavěné skříně ho mají velikostně srovnatelný s klasickým skříněmi. Úložiště se také skrývá pod postelí, čehož byste měli hojně využívat.