Ověřte si, zda nejste tlustí

Máte-li podezření, že už nějaký ten pátek nejste štíhlí, ale naopak se blížíte obezitě, můžete si to snadno ověřit. Stačí zajít na ty správné webové stránky.

Ověřte si, zda nejste tlustí

Být obézní nechci asi nikdo, a i přes tuto skutečnost se v našich zemí potýká s těžkou nadváhou asi čtvrtina dospělé populace. Nějakou formu nadváhy pak má až polovina lidí nad osmnáct let. To jsou docela skličující fakta. Ještě horší však je, že raketovým tempem přibývá i obézní mládeže. Pokud se trend nezmění, budeme brzy jako národ atakovat co se výskytu obezity týče první místa světových žebříčků. Už dnes patříme mezi nejtlustší národy v Evropě. Zbavit se přebytečných kilogramů samozřejmě není žádnou procházkou růžovým sadem, ale jakmile si člověk zvykne na nový režim, jde to pak už samo.

Měření břicha

Důležité ale je zjistit, kolik že to vůbec musíte shodit. Dost možná se po měření zjistí, že nemáte žádnou nadváhu nebo jen mírnou, což obvykle jde eliminovat pouze pomocí zvýšené pohybové aktivity. Abyste měli jistotu, můžete zjistit, jak na tom jste pomocí kalkulačky BMI Bmikalkulacka.

Řiďte se naměřenými údaji

Nikde není řečeno, že BMI je absolutní údaj, podle kterého by se mělo všechno točit. Ve hře jsou totiž i další faktory, nejen věk, výška a váha. To však neznamená, že když vám v kalkulačce vyjde obezita, že jste hubení. S největší pravděpodobností hraničící s jistotou jste opravdu obézní a měli byste s tím začít něco dělat. Ideální je v takovém případě zaměřit na jídelníček, který by měl být prostý tučných, respektive sladkých jídel, a naopak by měl obsahovat velké množství zeleniny, luštěnin, méně pak už ovoce.

Obezita

Nebuďte pasivní

V případě, že jste až příliš pasivní, tedy moc se v životě nehýbete, měli byste si najít nějakou pohybovou aktivitu, která vás zbaví nejen přebytečných kilogramů, ale která vás bude zároveň bavit. To je hrozně důležité, jelikož díky tomu se k nim budete vracet, což je pro hubnutí zásadní. Vyjet si na kole jednou za dva týdny je sice hezké, ale z hlediska hubnutí v podstatě k ničemu. Sportujte více než doposud a uvidíte, že budete vypadat, ale i cítit se lépe.