Vhodný výběr pro vaše okna


Nezáleží na tom, jestli bydlíte v domě nebo bytě, podstatné je to, abyste měli pocit, že v něm máte soukromí a necítíte se být pod drobnohledem nebo rovnou pod terčem zvídavých lidí, kteří vám tam nakukují. Každé bydlení má okna, kterých stínění je potřeba domyslet tak, abyste byli spokojeni, že vám doma vše ladí, a přitom jste byli od zvědavých pohledů v ústraní.
závěsy na okně.jpg

Záclony nebo závěsy? Klidně obojí

Samotná průhledná záclona vám i díky velkému množství otvorů (i když malých) neudělá takovou clonu, která by zabránila tomu, abyste nebyli na očích. Je však účelová a díky ní se do vašeho bytu nebo domu dostane mnoho světla a sluníčka.
Pokud však chcete docílit přesného opaku a mít v bytě spíše stín, zaměřte svou pozornost na výběr vhodného závěsu, který může být klidně i tmavý. Udělá vám tak doma nejen soukromí, ale i příjemný chládek obzvláště v létě, kdy ho vyhledáváte nejvíce.
K dispozici jsou vám i dvoukoleje nebo garnýže, na které si můžete připevnit jak záclonu, tak tmavý závěs. Je to skvělé řešení v případě, že přes den toužíte po dostatku světla, ale nechcete být vidět úplně a po setmění si zatáhnete závěs a klidně můžete svítit bez pocitu, že vás někdo pozoruje.

Žaluzie – ano nebo ne?

Mít na oknech žaluzie se hodí hlavně v případě, že nemáte žádnou jinou formu toho, jak svá okno dokonale zakrýt. Pokud však máte už zmíněnou dvoukolej na záclony a závěsy, tak se o žaluzie starat nemusíte. V případě že ne, máte možnost pořídit si několik žaluzií, které vašemu domovu přidají i vkusný design.
kytka na stole.jpg

Trendem jsou vertikální žaluzie, které působí elegantně, splní svůj účel na sto procent, jsou mnohem méně náročné na údržbu a čištění, jsou dostupné v několika velikostech, je možné je sestavit i na míru a v neposlední řadě je seženete i ve více barevných provedeních, co oceníte v případě, že budou sloužit i jako módní doplněk do vašeho bytu nebo rodinného domu.