Využijte výhodné polohy města České Budějovice

Chystáte se na dovolenou do Jižních Čech, někam do turisticky atraktivní lokality? Je to jedna z možností, jak si užít volné dny v tuzemsku, aniž byste riskovali problémy na hraničních přechodech. Co třeba takové Českobudějovicko a Českokrumlovsko?

Autem

Nejvýhodnější je cestování vlastním, případně pronajatým vozem. Máte možnost vzít sebou jízdní kola a hlavně jste pány situace, co se týče vlastního volného programu. Cestovat krajinou autem je v jihočeském regionu skutečně velmi působivé a právě poloha Českých Budějovic nabízí mnoho možností. Když si prohlédnete turistickou mapu a rozvrhnete si časový itinerář pro jednodenní výlety, zjistíte, jaké neuvěřitelné možnosti máte tehdy, máte-li zajištěný nocleh v penzionech v Českých Budějovicích, řekněme někde v parkové zóně na okraji města.

Hluboká nad Vltavou

Autem se rychle a snadno dopravíte do Třeboně, k pískovnám u Suchdola či u Veselí nad Lužnicí, k přehradě Lipno, do Českého Krumlova, k zámku v Hluboké nad Vltavou, do Nových Hradů a Tereziina údolí, do Jindřichova Hradce nebo do Prachatic. Vaše dovolená tak může mít ráz hvězdicového pobytu a poznávacího zájezdu, pochopitelně s nabitým programem, který vás jistě nebude nudit.

vánoční centrum Českých Budějovic

Vlakem a na kole

Poznávat Jižní Čechy lze i na kolech, v kombinaci s železniční přepravou nebo s cyklobusy. Cyklotras je tu nepřeberné množství a chcete-li tip na ty nejzajímavější, pak byste neměli minout řeku Vltavu a její blízké okolí mezi hrází lipenské přehrady a Boršovem nad Vltavou. Je možné tudy projíždět i po frekventovaných silnicích z Vyššího Brodu do Rožmberku nad Vltavou a Českého Krumlova, anebo využít trasu s pěknými výhledy mezi Krumlovem a Zlatou Korunou. Vynechat byste také neměli trasu z Lipna nad Vltavou do Vyššího Brodu podél Čertových proudů, kde si můžete v poklidu ze břehu prohlédnout jeden z nejobtížnějších vodáckých úseků v Evropě.