Hrajte si s dětmi na přírodním dětském hřišti

Děti potřebují ve volném čase sportovní vyžití, jinak začnou lenivět, ztrácet zájem o fyzický pohyb a mohou poměrně snadno propadnout závislosti na mobilních telefonech a sociálních sítích. Umožněte jim bezpečnou zábavu na přírodním dětském hřišti, protože dvě hodiny tělesné výchovy týdně v rámci školní výuky rozhodně nestačí pro přirozený rozvoj dětského organismu, což má pochopitelně také vliv na psychiku.

dřevěné dětské hřiště

Dětská hřiště se staví tak, aby byla bezpečná a stabilní. Jsou zhotovena z masivního dřeva s hoblovaným povrchem, napuštěným ochranným nátěrem kvůli zachování dlouhé životnosti. Jejich součástí bývají různé hrací prvky, nejčastěji zastřešený domeček, schůdky s terasou a bezpečná, tři metry dlouhá skluzavka.

hra na dětském hřišti

Doplňte hřiště dalšími prvky

Houpačka – ta by neměla na vaší zahradě chybět. Můžete jí nechat vybudovat samostatně na volném prostranství, anebo jí zhotovit jako další prvek stávajícího kompletu. Houpačky mají značný pozitivní vliv na dětské chování a působí jako vynikající element proti stresu. Houpačku lze doporučit i vám, dospělým, ovšem muselo by jít o konstrukci s vyšší nosností a upravenými rozměry.

Lano na šplhání, lezecká stěna a provazový žebřík – mnoho dětí rádo překonává tyto typy překážek a vyhovuje jim, když je hřiště doplněno i prvky pro lezení, například lezeckou stěnou a provazovým žebříkem. Máte-li jistotu, že vaše děti dovedou šplhat, a že je to také baví, můžete jim hřiště vyšperkovat i lezeckým lanem. Těch může být i několik a ta nejdelší lze zavěsit i na kovovou konstrukci nebo na silnou větev vzrostlého stromu.

Pískoviště a barefoot chodník – v sousedství hřiště se může nacházet i pískoviště a chodník, který poslouží celé rodině pro podporu reflexních bodů na bosých chodidlech a pro zlepšení stavu podélné a příčné nožní klenby, jakožto prevence proti plochým nohám.