Nepodceňujte dostatečný osvit autožárovkami pro přední světla

Bezpečnost není jen prázdná fráze

O bezpečném provozování dopravy bylo již řečeno tolik moudrých slov, přesto jsou velmi často jen planým výrazem a lidé docení jejich význam obvykle ve chvíli, kdy už je pozdě. K tragickým událostem na silnicích dochází ve většině případů naprosto zbytečně, zmařený život nikdo nenahradí a pozdní lítost vůbec nic neřeší. Co je však podstatné, je prevence, ostatně platí to i o našem zdraví a životním stylu, kdy jsou právě preventivní opatření zásadním krokem k úspěchu.

rozbité světlo

Statistiky potvrzují stoupající trend nehod kvůli špatnému osvětlení

Bohužel, nejen samotní řidiči aut, ale i cyklisté a chodci zaviní řadu nehod s vážnými následky. Střetnutí s vozidlem v rychlosti vyšší než 40 km/h pak bývá nejčastěji smrtelné. Klasickým případem jsou cyklisté na neosvětleném bicyklu, nebo jen se skomírající zadní blikačkou a k tomu v kombinaci s černým oděvem.

silnice

Investice do spotřebního zboží se vyplatí

Autožárovky jsou spotřebním zbožím podobně jako provozní kapaliny – olej, palivo, brzdová kapalina atd. Velmi často jsou však podceňovány, přesto plní důležitou funkci, která se projeví hlavně v kritickém okamžiku. A tím je srážka se špatně osvětlenými lidmi na silnici. Mezi nimi se objevují skuteční hazardéři, kromě neosvětlených kol a tmavého oblečení mohou být i pod vlivem alkoholu. V takovém okamžiku pak rozhoduje zlomek sekundy a kromě usmrcení nebo těžkého zranění pak přichází soudní dohra a častokrát i trestní postih.
Jestliže jezdíte častěji ve večerních hodinách nebo v noci, snažte se alespoň zamyslet nad tím, zda by nebylo vhodné sáhnout po nějakém osvědčeném typu žárovek https://www.lightpark.cz/autozarovky-pro-predni-svetla/?par=oznaceni-ece|h7 do předních světlometů, který dobře posvítí na pravou krajnici, a varuje vás včas před hrozícím nebezpečím. Vynikající světelné parametry vám může nabídnout např. Osram Nightbreaker Unlimited, jehož kvality potvrzují mimo jiné i kladné reference na internetu.