Vybavení potřebné do auta pro bezpečný převoz psa


Většina pejsků se v autě během cesty nudí a chvilku neposedí, a tak je důležité jim vymezit jejich osobní prostor. Nemusíte se pak bát, že Vám skočí do řízení nebo se s Vámi bude chtít pomazlit během jízdy. Určitě byste neměli psa vozit v autě na zadních sedačkách, nebo ještě hůř na sedadle spolujezdce. Pokud se tak stane, hrozí Vám nemalá pokuta od dopravní policie. Nezapomeňte tedy pořídit speciální vybavení, které je pro bezpečnost Vašeho psa nezbytné. Je jen na Vás, jakou variantu zvolíte.
pes na vodítku.jpg
1.      Přepravní box nebo klec
Pro menší plemena jsou vhodné různé přepravky, které zajistí bezpečnost psovi a usnadní Vám i manipulaci s ním. Pro střední psi jsou vhodné větší plastové boxy nebo klece, kde jsou chráněni před nárazem a jiným nebezpečím. Váš mazlíček si ji jistě oblíbí a bude se v ní cítit jako ve svém pelíšku. Cena přepravky pro menší psi se pohybuje kolem cca 700 Kč výše. Pokud zvolíte raději klec, počítejte s vyšší cenou kolem cca 2000 Kč.
pes v autě.jpg
2.      Síťka
Nejjednodušší způsob, jak převážet v autě větší plemena, je pořídit síťku, kterou oddělíte zavazadlový prostor od zadních sedaček. Tím zamezíte psovi, aby poskakoval po celém autě. Dejte však pozor, aby Vám chlupáč síťku nerozkousal, až ho necháte chvíli o samotě. Pokud by se tak stalo, můžete pořídit místo síťky mříž, která bude plnit stejnou funkci. Síťku můžete pořídit od cca 200 Kč, za mřížku si budete muset trochu připlatit.

3.      Pás pro psa
Nejen lidé, ale i psi mají sedět na sedadle zapásáni. Tento popruh stačí jen připnout ke klasickému bezpečnostnímu pásu auta a zvíře je chráněno před nečekaným bržděním či jiným nebezpečím. Je možné ho koupit ve všech větších zvířecích potřebách nebo na internetových obchodech. Cena se pohybuje od 140 Kč výše.
pes v nákladním autě.jpg
4.      Ochranná podložka
Pokud jste nuceni převážet psa na zadních sedačkách, bude pro Vás nejlepší pořídit i ochrannou podložku. Ta překryje celou plochu zadních sedadel plus přední sedadla ze zadní části. Psovi tak vznikne jeho osobní prostor a zamezí se i nečekanému ušpinění. Pokud se rozhodnete pro podložku, je dobré k ní dokoupit i bezpečnostní pás, aby byl pejsek chráněn proti nárazu. Cena ochranné deky se pohybuje od 300 Kč.