Přívěsné vozíky nám udělají dobrou službu

Přívěsné vozíky ocení nejen chataři a chalupáři. Ti, kteří občas potřebují převézt neskladný náklad, také vezmou za vděk přívěsným vozíkem. Oceníme je při převážení materiálu, zahradní techniky, nábytku, ale existují i speciální přívěsy pro přepravu koní, lodí nebo motocyklů. Jestli jste se pro nákup vozíku rozhodli, určitě koupí neprohloupíte. Základní typy jednoduchých vozíků koupíte již kolem deseti tisíc korun. Větší problém vám může nastat s jeho umístěním.
odstavený vozíkodstavený vozík
Pokud nejste vlastníky garáže, možná budete řešit problém, kam s ním. V případě, že tento problém máte vyřešen, můžete si už jen vybírat z různých typů. Valníkové, plachtové, skříňové i speciální přívěsy, to vše je v nabídce. Jestli se rozhodnete pro menší typ vozíku, nemusíte mít obavy, že se změní jízdní vlastnosti vašeho automobilu. U větších přívěsů, ale musíte počítat s tím, že ke změně jízdních vlastností dojít může. Určitě se při výběru, mimo jiné, zaměřte na druh bočnic. Každý materiál má své plusy a mínusy. Překližkové jsou odolné proti oděru. Hliníkové vás zase překvapí nízkou hmotností a snadnou montáží.
sudy na korbě vozu
Podle jakých kritérií tedy vozík vybrat?
Záleží i na ceně, kterou chcete do nákupu investovat. Levnější varianty vozíků jsou nebržděné.  Na občasnou přepravu materiálu, cestě na dovolenou nebo pro převoz nábytku jsou dostačující. Jsou i jednodušší na údržbu. Odpadá vám totiž servis brzdového systému.
Bržděné mají vyšší pořizovací cenu. Získáte, ale možnost naložit více nákladu. Především jsou, ale díky brzdnému systému bezpečnější. Možnost brždění oceníte hlavně v zimě a při plně naloženém přívěsu. Manipulaci s vozíkem vám také ulehčí podpůrné kolečko. Jeho funkci oceníte při parkování a zapojování za automobil. Bržděné vozíky se liší i umístěním kol.
Vozíky nepotřebují vlastní dálniční známku, ale pravidelná STK je nutností.